Na webu probíhá aktualizace externích odkazů, děkujeme za pochopení.

Konzultace s výživovým poradcem

Helena Petrová — středně zdravotnické vzdělání, v současné době na mateřské dovolené.

V minulosti byla proškolena jako konzultant hojení ran pro společnost, která se specializuje na výrobu prostředků a přístrojů pro hojení ran.

V současné době se zaměřuje na vedení poradny zdravého životního stylu www.acerola.cz a spolupracuje na webových portálech www.hojeniran.cz a www.merudia.cz

Pro práci s výživovými programy a doporučením potravinových doplňku využívá především produktů Nutrilite a kvalitních směsí bylin a čajů.

Podkladem pro spolupráci jsou krevní testy a případně testy moči. Pro konzultaci využijte emailovou adresu hojeniran@email.cz a do předmětu napište „konzultace s výživovým poradcem“. Tato konzultace v žádném případě nenahrazuje návštěvu a odborný dohled Vašeho ošetřujícího lékaře. Cena konzultace je 200,-Kč.

Při výběru suplementárních doplňků je potřeba mít dobré znalosti o firmě, která je vyrábí. Ze zkušeností z posledních studií vyplývá, že lze doporučit raději přírodní formu vitamínů, minerálů. Je tím daná přirozená forma, která nikdy neobsahuje látky v izolované formě, ale v určitém komplexu.

Pokud se týká výrobce je jedním z kritérií, aby používal kvalitní výrobní postupy na farmaceutické úrovni zpracování. Tak má výrobce kontrolu nad kvalitou celého výrobního procesu. Výrobci léků jsou vázáni kvalitativní normou označovanou jako“ kvalitní výrobní postupy“. Znamená to, že nakupují suroviny na farmaceutické úrovni kvality a dále je zpracovávají na stejné úrovni řízení jakosti, jako to dělají farmaceutické společnosti. Výrobci potravinových doplňků toto dělat nemusí, ale existuje několik málo z nich, kteří se těmito normami striktně řídí, aby mohli nabídnout jistotu, že popis na štítku naprosto přesně odpovídá skutečnému obsahu v tabletě. V případě přírodních doplňků je zárukou kvality a také dodržování přísných standardů kontrolovaného ekologického zemědělství. A nepodstatné řadě je důležitá úplnost a vyváženost potravinových doplňků, které vytvářejí synergii.

Společnost Nutrilite TM patří mezi nejstarší společnosti na světě vyrábějící potravinové doplňky. Jako jediná firma pěstuje většinu rostlinných materiálů, z nichž vyrábí potravinové doplňky, na vlastních organických farmách. Zakládá si na dodržování přísných standardů kontrolovaného ekologického zemědělství. ( Nejsou používány pesticidy, herbicidy…)

Základem složení jsou rostlinné koncentráty s PhyofaktoryTM, přísná kontrola jakosti, vlastní vědecko– výzkumné středisko.